Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

Srdečně Vás zveme na

canicrossový a bikejöringový závod u nás na cvičáku

v sobotu 11. března 

PROPOZICE ZDE:

http://zkobukovapodsrncimvrchem.wbs.cz/zavody-propozice.pdf


 

24.12.2016


 

8.5.2016

Zkoušky NZŘ a MZŘ

V neděli u nás na cvičáku proběhly zkoušky které pískal pan rozhodčí Jaroslav Hartl.

Zúčastnilo se jich 5 psovodů v kategoriích: 2× ZZO, BH, ZPS1 a SPr2.

Všichni zkoušku udělali, gratulujeme. 😊


 

 

středa 3.2.2016

S bolestí v srdci oznamujeme, že nás navždy opustil náš kamarád,  pejskař a milovník života - Dušan Oberdörfer. Nikdy na Tebe nezapomeneme! 😢

 " Kdo v srdcích žije - neumírá " 

             


 

 

12.12.2015

Přidány fotografie a video z Mikuláše


 

22.11.2015

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V BUKOVÉ 

v neděli 6. prosince ve 14. hodin u Brůdku

propozice v pdf ke stažení ZDE


 

28.9.2015

Přidány propozice na

OBRANÁŘSKÝ ZÁVOD POD SRNČÍM VRCHEM 2015

                                               


 

 

pozvánka na dětský den

Základní kynologická organizace

Buková pod Srnčím vrchem

 

Vás srdečně zve na

 

 „rozloučení s prázdninami“

 

které se bude konat v sobotu 29. srpna 2015 na cvičáku od 14. hodin

 

Na programu jsou soutěže pro děti (závod na lyžích, házení tomahavky, střílení ze vzduchovky, přetahování lanem, překážková dráha, ...). Ukázka policejního výcviku psů. 

Občerstvení zajištěno (točené pivo, limonády, klobásy, párky,...)

http://zkobukovapodsrncimvrchem.wbs.cz/detsky_den_na_cvicaku_29.8.2015-word2.pdf


 

25.7.2015

Ukázka výcviku psů na dětském dni v Soběkurech


 

30.5.2015

Pár fotek z výcviku a menší brigádky


 

 

11.1.2015

Branný závod a členská schůze

Dnes se u nás konala výroční členská schůze a po ní následoval branný závod na cvičáku. Závod byl na čas, psi překonávali překážky, psovodi zodpovídali otázky, střílelo se ze vzduchovky, obvazem se vyráběl provizorní náhubek,.....

Fotky z dnešního dne jsou zde


 

 

24.12.2014


 

6.12.2014

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA v Bukové u Brůdku

přidány fotografie devil angel


 

5. a 18.10.2014

Zkoušky NZŘ a Kynologické jednoty Brno ČR

 

Dne 5.10.2014 proběhly v našem kynologickém klubu zkoušky podle našeho národního zkušebního řádu /NZŘ/. Rozhodčím byl pan Bc. Stanislav Beníšek. Na zkoušku nastoupilo 5 psovodů se svými pejsky. Za náš klub Janina s Enricem a Míša s Harlym a to na zkoušku ZZO - zkouška základní ovladatelnosti, na zkoušku ZVV1 -zkouška všestranného výcviku prvního stupně pak Věrka s Aurou. Na ZZO nastoupil Martin s  ?? za kynologický klub Česká Kubice. Jana s Kačí nastoupila na zkoušku ZM - zkouška základního minima.

 

 Dne 18.10.2014 ještě v našem kynologickém klubu proběhly zkoušky podle zkušebního řádu Kynologické jednoty Brno ČR, kde rozhodčím byl pan Stanislav Uriánek.  Zkoušku ZOP - základní ovladatelnost psa, která se skládá z poslušnosti a ze skupinových cviků poslušnosti úspěšně vykonali Janina s Enricem, Martin s               , a

Zkoušku ZPU 1 - zkouška pracovní upotřebitelnost prvního stupně, zde je kromě poslušnosti i stopa psovoda, udělali Alice s Argem , Andreas s Hugem, Věrka s Aurou. Na zkoušku ZPU 2 - zkouška upotřebitelnosti druhého stupně, která se skládá z cizí stopy, poslušnosti a obrany nastoupila a udělala Dana s Rettem.

Všem, kteří se zkoušek zúčastnili děkujeme a úspěšným účastníkům gratulujeme a těm co to nevyšlo přejeme hodně úspěchů na dalších zkouškách.

 

Výbor ZKO Buková pod Srnčím vrchem


30.8.2014

pozvánka na dětský den

 

Základní kynologická organizace

Buková pod Srnčím vrchem

 

Vás srdečně zve na

 

 „rozloučení s prázdninami“

 

které se bude konat v sobotu 30. srpna 2014 na cvičáku od 14. hodin

 

Na programu jsou soutěže pro děti (střílení ze vzduchovky, přetahování lanem, překážková dráha, střílení prakem na plechovky,….). Navštíví nás kouzelník a fakýr. 

V případě hezkého počasí přistane na cvičáku motorový paraglide a bude možnost se proletět v tandemu.

Občerstvení zajištěno (klobásy, limonády, pivo,…..)

                        

 


                                                                                                             

18.5.2014

zkoušky dle MZŘ

Dne 18.5.2014 na našem kynologickém cvičišti proběhly zkoušky podle Mezinárodního zkušebního řádu ( IPO). Rozchodčím byl pan Ing. Miroslav Ulč.

Nastoupilo 6 psovodů se svými pejsky, za náš klub  Věrka a AURA, Dušan a REX, Míša a CHARLI, Andreas a HUGO. Za kynologický klub Česká Kubice Alice a ARGO a za kynologický klub Stod Martina a NERO. Všichni nastoupili na zkoušku BH - zkouška doprovodného psa. Tato zkouška se skládá z chůze na vodítku i bez vodítka, odložení v sedě i vleže a i chování psa v dopravním ruchu. Všichni pejskové zkoušku udělali a byla jim udělena  známka " OBSTÁL ".

VŠEM GRATULUJEME.

výbor ZKO Buková pod Srnčím vrchem


 

20.4.2014

Velikonoční závod


 

19.1.2014

Branný závod a výroční členská schůze

Pohled závodníka:

V neděli 19. ledna 2014 nás na cvičáku čekalo milé překvapení. Výbor klubu pro nás připravil branný závod, který se před Vánoci z důvodu naší velké nemocnosti neuskutečnil.

Nejprve jsme se přesunuli na „Drnovku“, kde jsme byli podrobeni řadě testů a úkolů.

Prvním neplánovaným úkolem byl přechod po „slizké“ lávce a pak to začalo, jedna testová otázka střídala druhou, nebyli jsme ušetřeni ani „záchrany“ poraněného psa a střelby ze vzduchové pistole na cíl. Bezvadně jsme se proběhli a pobavili.

Ale zlatý hřeb závodu nás ještě čekal. Museli jsme složit zkoušku z poslušnosti psa za ztížených podmínek v masce. Byla to obrovská sranda, hlavně pro ty bez masky. V masce bylo docela teplo, ale hlavně pes nebyl vůbec vidět. Prostě jsme mu museli věřit, že jde tak pěkně, jak jsme se to naučili a jak si přejeme, aby šel.

Pejskové nás nezklamali a celý závod byl jedno velké odreagování, legrace a odpočinek.

Díky, bylo to fajn.

Věrka a Aura

 


 

4.1.2014

První trénink v novém roce

Na prvním tréninku v novém roce se nás sešla spousta lidí i pejsků. Štěňata i nováčci, každý si chtěl zablbnout a potrénovat smiley


 

24.12.2013

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2014

Přejeme vám od srdíček, chvíle klidu v záři svíček, pohodu, usměv ve tváři, v příštím roce ať se vám vše vydaří.

 

7.12.2013

Mikulášský trénink


 

 

 

Obranářský závod pod Srnčím vrchem 26.10.2013

Přidány fotografie ze závodu

PROPOZICE ZDE


 

6.8.2013

Dětský den na cvičáku - rozloučení s prázdninami 17. srpna 2013

po kliknutí na výše uvedený text se zobrazí program dětského dne cool


 

 

29.6.2013

Ukázka výcviku psů na výročí 125 let hasičů v Soběkurech

V sobotu 29. června jsme se sešli ve 2 hodiny odpoledne na fotbalovém hřišti v Soběkurech kde slavili výročí 125 let hasičů. Už vyhrávala hlasitá živá hudba. S pejsky jsme zaparkovali hned za hřištěm u koupaliště, kde se mohli krásně vyvenčit, proběhnout a aklimatizovat wink. Po seznámení s placem, stánky,......... jsme měli ještě chvíli čas. První na řadu s ukázkou přijeli profesionální hasiči a předvedli záchranu osob vystřiháním z auta. Potom už jsme nastoupili na hřiště v plné polní: Honza s Delisou, Martina s Nerem, Dušan s Rexem, Barča s Lassi, Andreas s Hugem, Alice s Argem, Hanka s Ivorem, Kristýna s Aronem, Jana s Winckem a Jana s Enricem. Následovala hromadná ukázka výcviku poslušnosti, ukázka jednotlivých cviků poslušnosti a šlo se na obranu cool. Zákus na jednoho figuranta najednou předvedli Rex s Nerem,  s figurantem si zablbnul Ivor, s peškem si pohrál Hugo, Delisa se přetahovala s odvážnými dětmi a předvedla hlídání zloděje. Na konec přišel na řadu policejní pes Wincek a předvedl zádrže do ringo obleku a poté zneškodnění střílejícího teroristy. Wincek je také úřadující krajský policejní přeborník se svojí psovodkou Janinou Klimentovou. V závěru se děti mohly pomazlit s 2,5 měsíčním štěnětem Qintem a 6,5 měsíčním Enricem. A samo sebou nechyběla střelba ze zbraně a suvenýry pro děti v podobě nábojnic :-D. Figuroval na výbornou Standa Buresch cool (občas i komentoval), komentovala Věrka Kadlecová a natáčel Michal Bernas wink.


 

23.6.2013

Trénink - příprava na ukázku v Soběkurech

Přidáno pár fotek z tréninku na cvičáku.


 

22.6.2013

Balónová show u Litické přehrady

V sobotu 22.6.2013 jsme se zúčastnili Balónové show v areálu Škodaland u Litické přehrady, měli jsme to jako klubovou brigádu. Pár fotek z toho dne jsme přidali na stránky smiley.


 

25.5.2013

Dětský den ve Švihově

V sobotu 25. května jsme měli ukázku výcviku psů na dětském dni ve Švihově. 

Sešla se dobrá parta, k vidění byla ukázka poslušnosti s kolií Daphnee, cane corsem Hugem a akitou inu Argem a fenkou křížence Betkou. smiley Pokračovaly obrany od štěněte až po policejního psa. Za štěně předvedla ukázku kousání na peška fenka německého ovčáka Nora, za dorost se předvedl mladý pejsek cane corso Hugo. Za dospělé psy, kteří se přetahovali s dětmi, se představili - německý boxer Ivor a fenka německého ovčáka Delisa angel.  Děti měly možnost dát těmto pejskům kousnout na rukáv. wink Policejní pes Wincek devil předvedl vyhledání pachatele pod spacákem, prohlídku a výslech pachatele a nakonec zneškodnění ozbrojeného teroristy.

Na závěr přišli všichni pejsci zpátky na hřiště a děti si s nimi mohly pohrát. cool


 

5.5.2013

Zkoušky NZŘ 5.5.2013

Dnes se u nás konaly zkoušky podle NZŘ, pískal pan rozhodčí Bc. Stanislav Beníšek. Nastoupilo 7 psovodů se svými pejsky, zkoušku úspěšně složilo 5 psovodů.

Děkujeme za zapůjčení bezkonfliktních pejsků - mopsíka Artíka Míši Bezděkové a šeltie Lassie Barči Sušánkové při zkouškách ZZO. Dále kladečce cizí stopy a figurantce zároveň Janě Klimentové. A za pomoc s přípravou Standovi Bureschovi.

Rozhodčí posuzoval velmi korektně a všem připomněl jejich chyby a také jak se jim vyvarovat, za to mu moc děkujeme wink.


 

 

21.4. a 1.5.2013

Trénink na cvičáku


 

25.11.2012

Trénink na cvičáku

 

Přidáno pár fotek z nedělního tréninku poslušností a obran.


 

 

17.11.2012

Závod v Domažlicích O chodský čakan

V sobotu 17. listopadu se zúčastnili 2 členové klubu závodu v Domažlicích " O chodský čakan" a vybojovali 1. a 2. místo v kategorii ZM. Byli to: Jan Vodrážka s Delisou - 2. místo a Jana Vodrážková s Uranem 1. místo. Uranovo to byl poslední závod, je mu již 10 let, začínal závodit v ZM, poté prozávodil všechny kategorie včetně mistrovství republiky v ZVV3 a kariéru ukončil 1. místem v ZM, šikovný pejsek majitele Standy Buresche.

 


 

 

4.11.2012

Obranářský závod Pod Srnčím vrchem

 

V neděli 4. listopadu 2012 proběhl v nově otevřeném kynologickém klubu ZKO Buková pod Srnčím vrchem obranářský závod.

Závodit nastoupilo 42 psovodů s 50 pejsky a to nejen ze západních Čech, ale také severních, středních a jižních Čech.

Více o závodu zde...

 

 

PROPOZICE zde

 


 

14.10.2012

Zkoušky kynologické jednoty ČR Brno

V neděli ráno se sešlo na cvičáku 10 psovodů, kteří šli na zkoušky ZOP nebo ZPU1. Posuzoval rozhodčí pan Stanislav Urianek.

Na ZOP nastoupili: Jiří Česák s Andym, Jan Vodrážka s Delisou, Michal Bernas s Maxem, Věra Kadlecová s Aurou, Michal Foist s Faxem, Michaela Kadlecová s Jerym a Dana Zahutová s Rettem.

Na ZPU1 nastoupili: Jana Vodrážková s Uranem, Vlaďka Daňková s Urym a Blanka Pivoňková s Arniem. cool

Všichni zkoušku udělali a tak jim moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů s pejsky.


 

 

 

Přihlášeny zkoušky ČMKU - Kynologické jednoty ČR Brno na 14.10.2012

 

Delegovaný rozhodčí je pan Stanislav Urianek.

Jedná se o zkoušky ovladatelnosti a upotřebitelnosti psů (ZOP, ZPU-1, ZPU-2 a ZPU-S). 

Více o zkouškách na www.kjcrbrno.cz

Přihlásit se můžete e-mailem na: vodrazkova.j@seznam.cz nebo na tel.č. 606 926 357.

 


 

26.6.2012

Ukázka výcviku psů na letišti v Líních na " Setkání dětských světů " dne 26.6.12

V úterý 26. června jsme se zúčastnili akce na letišti v Líních pořádané Západočeským krajem s názvem „ Setkání dětských světů “ . Na místo jsme dorazili dopoledne po 10 hodině. Pro ukázku jsme měli určené pěkné travnaté místo mezi vrtulníkem a hasičským autem.image  Podle harmonogramu jsme měli vystoupení až ve 12:45 tak jsme si do té doby vyvenčili pejsky a seznámili je s dost hlučným prostředím. Celým dnem provázeli Těžcí Pokondři, od rána do večera startovala letadla s dětmi z různých škol a do toho hrála hlasitá hudba provázená různými soutěžemi. Pejsci se s tím poprali velice dobře image Nastoupili jsme společně se záchranářskými pejsky, kteří měli ukázku až po nás, zhruba ve 14. hodin a předváděli vyhledávání ukrytých lidí. Ukázku nám odmoderovala naše členka Věrka Kadlecová, které Težcí Pokondři půjčili mikrofon image. Děti měly možnost shlédnout poslušnost na balónky, obranu na peška a rukáv a to v rámci sportovní kynologie a potom kousání na ringo oblek spojený se střelbou pachatele a to v rámci služební kynologie. Na konec se mohly potahat s pejskem o peška a také si ho pohladit, což většina dětí využila a na pejska se nám sesypaly jak včely na med image.

Následovala delší pauza, kdy se uvolnilo místo v letadle a jedna členka tak mohla vzlétnout na vyhlídkový let po Plzni a okolí, nebo jsme se šli podívat na dětská vystoupení, ukázku výcviku „pomocných psích tlapek“, na akrobatické létání, skoky parašutistů nebo na létání modelů helikoptér, stíhaček, letadel a na poníky připravené pro děti image.

Další ukázku s pejsky jsme měli v 17:30 hodin a pak už se jelo domů.

Tímto děkujeme Aeroklubu Plzeň Bory za možnost se na „Setkání dětských světů“ aktivně podílet programem pro děti image.

Vystoupili tito členové se svými pejsky: za služební kynologii policajtka Jana Klimentová s Vinckem a Kimem, za sportovní kynologii Jirka Česák s Ivorem, Jarka Kadlecová s Annie a Kerčou, Jana Vodrážková s Erykou a Uranem a Jan Vodrážka s Delisou.

Bohužel se nemohl zúčastnit náš figurant Standa Buresch, ale půjčil nám svého psa Urana, který byl mezi dětmi celebritou kterou si chtěl každý pohladit a vyfotit image.

Figurantské práce se zhostila Jana Klimentová a v ringu potom Michal Bernas.

   


 

17.6.2012

Trénink 17.6.2012 - přidáno pár fotek po tréninku :-)

 


31.5.2012

Ukázka výcviku psů na dětském táboře na Hnačově 31.5.2012

Na ukázku na Hnačov jsme přijeli ve čtvrtek k večeru.
Děti, které tam byly na škole v přírodě, už byly natěšené. Standa předváděl s Uranem poslušnost na posunky. Pejskové Delisa, Eryka, Kerina, Kim a Vincek kousali s chutí a před dětmi se vyloženě předváděli.
Zato děti byly za začátku zaražené a když mezi ně hodil Standa Uranovi míček, trochu se lekly. Jakmile zjistily, že je Uran mazlík, nemohl se jich zbavit. Uran měl ze zájmu o sebe taky radost a jako hvězda se procházel mezi dětmi s pešíkem a nechával se hladit. Pak si děti pohrály i s Erykou a Delisou.
Velký úspěch měl také Standa "terorista", který střílel na ozbrojenou policajtku Janu ze samopalu a dokonce si vzal i rukojmí z řad dětí. Janiny pes Vincek rukojmí pochopitelně zachránil a teroristu přemohl. Zbraně kluky i děvčata zaujaly a střelba měla obrovský úspěch, trofejí pak byly nalezené vystřílené náboje.
Na závěr vystoupila opět oblíbená hvězda Uran, kterého nechtěly děti pustit domů. Přesvědčil je až chystající se táborák s buřty.

 


19.5.2012

Závod v Kolovči Golden Cup 19.5.2012.

V sobotu jsme jeli podpořit 2 členy klubu na závod do Kolovče. Jirka Česák s Andym závodil v kategorii ZZO a vybojoval 1. misto, Honza Vodrážka s Delisou závodil v kategorii ZVV1 a umístil se na 4. místě.

 


12. a 13. 5 2012

Trénink

 


8. a 12.5.2012

Trénink na cvičáku v Kolovči.

 


 

29.4.2012

Trénink v sobotu - stopy a poslušnost + štěňata obranu,

v neděli poslušnost a obrany (na Standu Buresche) - 28. a 29.4.2012

V sobotu ráno v 8 hodin jsme se sešli na stopách. Někdo šel cizí stopu, jiný zkouškovou vlastní, služební psi šli na dostihovou stopu a začátečníci zkoušeli s pejsky pachový čtverec. Poslušnosti jsme dělali velice krátké, chuťové, ve stínu bylo bezmála 30 stupňů.

V neděli jsme dali sraz na 13.hodinu. Přijel se na nás prvně podívat i asi dvouměsíční Jaroušek Česák a dostal od nás velikého plyšového boxera do začátku. Obrany jsme měli na Standu Buresche, kousalo se do pešíků, rukávů i ringa.


Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist